اخبار موسیقی

احمدعلی شرفی پیشکسوت موسیقی بوشهر دارفانی را وداع گفت

حماسه حق پرست رئیس انجمن موسیقی بوشهر در گفت و گو با خبرنگار مهر از درگذشت احمدعلی شرفی به عنوان یکی از مفاخر موسیقی بوشهر خبر داد و گفت: متأسفانه ساعتی پیش استاد احمدعلی شرفی از هنرمندان پیشکسوت موسیقی مقامی بوشهر و هم دوره هنرمندان بزرگ موسیقی نواحی ایران از جمله حاج قربانی، عثمان محمدپرست و بسیاری دیگر پس از چند روز بیماری براثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.

 

وی افزود: استاد احمدعلی شرفی یکی از اسطوره‌های موسیقی بوشهر بود که از او به عنوان یکی از مهم‌ترین راویان قدیمی و اسطوره‌های موسیقی بوشهر یاد می‌کنند. این هنرمند در نوازندگی نی انبان و نی جفتی یکی از مهم‌ترین راویان موسیقی مقامی بوشهر بود و بسیاری از پژوهشگران نامدار موسیقی کشورمان از جمله محمدتقی مسعودیه و محمدرضا درویشی از آثار این هنرمند به عنوان منابع پژوهشی استفاده‌های زیادی داشتند.

رئیس انجمن موسیقی بوشهر بیان کرد: احمدعلی شرفی یکی از دردانه‌های موسیقی مقامی ایران بود که در اجراهای داخلی و بین المللی فراوانی هنرنمایی کرد و به شایستگی هرچه تمام تر در معرفی موسیقی منطقه بوشهر تلاش خود را انجام داد.

محسن شریفیان نوازنده نی انبان و پژوهشگر موسیقی نواحی بوشهر هم درگذشت مرحوم احمدعلی شرفی را یکی از ضایعه‌های جبران ناپذیر موسیقی نواحی ایران به ویژه موسیقی منطقه بوشهر توصیف کرد. منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *